HUNENG

Bejelentkezés

Részletes keresés

Az Artemis Racing nyerte a Szent Márk térig tartó sprintet

Terry Hutchinson Artemis Racinges csapata száguldott be elsőként a  Szent Márk Térre vasárnap délután, ezzel elhódítva a meghívásos Arzanà City of Venice Trófeát a mintegy  €30,000 pénzdíjjal együtt. A másik két Luna Rossa csapat, Piranha és a  Swordfish, begyűjtötte a további dobogós helyeket.

“Az elején egy kicsit nyögvenyelősen indult a verseny, sokat botladoztunk, de aztán megnyomtuk sikeresen a reset gombot,” mondta az Artemis Racing skippere Terry Hutchinson. “Utána az eredmények részint annak voltak köszönhetők, hogy jókor voltunk jó helyen. Szeretném azt mondani, hogy hatalmas taktikai sikert arattunk, de… igazából kaptunk néhány puffot és ez segített minket a legmegfelelőbb időben.”

Az erős szerelk és a szokatlanul vad körülmények miatt a versenybizottságnak el kellett halasztania a versenyt 16:00-ig és sajnos a Fleet Race utolsó két versenyét meg sem tudták már rendezni. A verseny így is 16-20 csomós széllökések közepette zajlott, ami komoly kihívást okozott a csapatoknak, főleg hogy egy nagyon szűk csatornánk kellett átnavigálniuk magukat a célvonalig a híres Szent Márk térig.

Mivel a Fleet Race számban nem tudtak több versenyt megrendezni vasárnap, így a Chris Draper vezette Luna Rossa Piranha csapat végzett ennek az összesítésnek a végén, ám nem érdemtelenül, hiszen előtte elképesztő módon 3 versenyt is nyertek szombaton és ezzel bezsebelték a fődíjat is, a további díjazottak a Swordfish csapata és az Energy Team voltak.

“A mai nap igazán kellemesen telt, jó szórakozás volt,” monda a Swordfishből Paul Campbell-James. “27 csomós szélsebességet is mértünk ma, ami egyértelművé tette számunkra, hogy elég gyors verseny lesz a mai!

Az Arzanà City Venice Trófea egy felvezető regatta a Compagnia della Vela di Venezia szervezésében.. Az AC falu megnyitásának hétvégéjén a város elkápráztatta az America’s Cup csapatait, félelmetes mennyiségű kísérő hajóval, akik a versenyzőket a vízen fogják nyomon követni.

“Ez egyszerűen nagyszerű és lenyűgöző,” mondta Hutchinson. “Az America’s Cup és a hajózás Olaszországban is elképesztő tömegeket tud megmozdítani, amit nagyon jó látni.”

Az AC World Series – Venice  Csütörtöktől, Május 17-től  egészen Május 20-ig Vasárnapig tart. A csapatok a hétfői napot megkapják pihenőnek, miután keddtől a gyakorló edzéseket újrakezdik és még szerdán is folytatják.